Bülbülü Öldürmek

FİYAT BİLGİSİ

Fiyat Bilgisi Yükleniyor


Kitap ile ilgili henüz yorum yapılmamış.

- 13/08/2017 15:30

Daha başlamadan yüz yıl önce davayı kaybetmiş olmamız demek kazanmaya çalışmayacağız anlamına gelmez.


- 28/08/2017 11:30

..gerçek cesaretin ne olduğunu görmeni istiyordum, gerçek cesaretin eli tüfekli bir adamla ilgisi olmadığını. Daha başlamadan yenildiğini bile bile başlamak ve her ne pahasına olursa olsun sonuna kadar devam etmek olduğunu.


- 01/06/2017 15:30

"Bu kız" derken kimden söz ediyorlardı? Yüreğime bir sıkıntı çöktü: Benden. Pembe pamuktan yapılma bir ıslahevinin sert duvarlarının arasında kalmış gibi oldum, hayatımda ikinci kez kaçmayı düşündüm. Hemen.


- 25/06/2017 13:30

Halamın dedesinin dedesinin dedesinin okuma yazma bildiğiyle övündüğünü düşün - kadınlar tuhaf şeylerle övünürler.


- 16/08/2017 14:30

Atticus haklıydı. Bir keresinde, kendinize bir adamın yerine koymadıkça, o adamın yerinde olmanın nasıl bir şey olacağını anlamaya çalışmadıkça o adamı gerçekten tanıyamazsınız, demişti. Radleyler'in verandasında durmak bile yeterliydi.


Tüm alıntıları göster

Kitap Bilgileri

Kitap Yazarı Harper Lee
Yayınevi Sel Yayıncılık
ISBN 9789755706849
Sayfa Sayısı 355
Tür #edebi̇yat #roman


1960 yılında yayınlandığından bu yana bir dünya klasiği olan, bütün edebiyatseverlerin gönlünde özel bir yer edinen, Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek Amerika'nın güneyinde yaşanan ırkçılığı ve eşitsizliği bir çocuk kahramanın, Scout Finch'in gözünden anlatıyor.

Harper Lee, kullandığı yalın ama çarpıcı dil aracılığıyla adalet, özgürlük, eşitlik ve ayrımcılık gibi hâlâ güncel temaları, Scout'un büyüyüş öyküsüyle birlikte dokuyarak, iyilik ve kötülüğü hem bireysel hem de toplumsal olarak mercek altına alıyor. Bir "zenci"nin haksız yere suçlanması üzerinden gelişen olaylar; önyargılar, riyakârlık, sınıf ve ırk çatışmalarıyla beslenen küçük Amerikan kasabasının sınırlarını aşıp, insanlar arası ilişkide adaletin ve dürüstlüğün önemini anlatan evrensel bir hikâyeye dönüşüyor. Hem şiddet ve karanlığıyla ürperten hem de "insani" vurgusuyla sarıp sarmalayan, çağdaş dünya edebiyatının en önemli örneklerinden biri olan bu klasik roman, Ülker İnce çevirisiyle tekrar Türkçede.