Ve Dağlar Yankılandı

FİYAT BİLGİSİ

Fiyat Bilgisi Yükleniyor


Kitap ile ilgili henüz yorum yapılmamış.

- 07/07/2017 22:30

Sözcükleri dudaklarından dökülmeden, tam zamanında durdurmayı öğrenmişti.


- 20/08/2017 00:30

İyi şeylerin hiçbiri bedava değildi. Sevgi bile. Her şeyin bedelini ödüyordun.


- 12/08/2017 04:30

''Ve o artık böyle biri. Benim için hiç fark etmez. Mutluyum. Yitirdiğim parçamı buldum.'' Elimi sıkıyor. ''Ve seni buldum, Peri.''


- 11/12/2016 05:30

Gözlerini fotoğrafa dikiyor, bir an dalıp gidiyor, sonra hafifçe gülümsüyor. "Oysa zaman, cazibe gibi. Asla senin sandığın kadarına sahip değilsindir.


- 18/08/2017 16:30

Kentte öylesine, saatlerce, amaçsız ve hedefsiz gezinip dururduk, bir mahalleden ötekine, Kâfir Irmağı'nın kıyısında, Bala Hisar'a,bazende Darülaman Sarayı'na doğru.


Tüm alıntıları göster

Kitap Bilgileri

Kitap Yazarı Khaled Hosseini
Yayınevi Everest Yayınları
ISBN 9786051416779
Sayfa Sayısı 424
Tür #edebi̇yat #roman


Kitapları Dünyada 38 Milyondan, Türkiye'de1 Milyondan Fazla Satan Khaled Hosseini'den Yine Çok Satacak Bir Roman!..

Gece vakti, çölü bir el arabasını çekerek geçen bir baba. Arabanın içinde annesiz iki çocuk; iki kardeş; biri kız, biri erkek. Küçük Peri için ağabeyi Abdullah, ağabeyden çok öte. On yaşındaki Abdullah’a sorsanız Peri, her şey demek. Köylerinden Kâbil’e varmak için çıktıkları yolculuğun sonunda aileyi yürek parçalayıcı bir son bekliyor. Fakat aslında bu bir son değil... Kardeşlerin başlarına gelenler -yakın ya da uzak- ilişki kurdukları tüm insanların hayatlarında nesiller boyu yankılanacak...

Hayat farklı aileleri sevgi ve fedakârlık, ihanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınarken, karakterlerin başlarına gelenler ve yaptıkları seçimler, kitabın her biri ayrı bir renk ve lezzet taşıyan katmanlarını oluşturuyor. Afganistan’ın küçük bir köyünde doğan ve okuru Kâbil’den Paris’e, San Francisco’dan Tinos adasına taşıyan bu öykü, her sayfada renklenip güçleniyor.

Ve Dağlar Yankılandı, bizi biz yapan değerler üzerine düşündüren, ustalıkla yazıldığını her bölümde yeniden kanıtlayan, büyüleyici bir roman.  Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini’nin yazarlığında bir dönüm noktası.