SAHİLDE KAFKA

FİYAT BİLGİSİ

Fiyat Bilgisi Yükleniyor


Kitap ile ilgili henüz yorum yapılmamış.

- 06/07/2017 21:30

Uyumun ne şekilde sağlandığı bir dinlemeyle anlaşılacak türden değildi. İlk duyduğumda, dürüst olarak karmaşık duygulara kapıldım. Biraz abartılı olacak, ama içimde ihanete uğradığım hissi bile uyanıverdi. O tınıdaki ani nüans, zihnimi sarmış, dengesini bozmuştu. Sanki hiç ummadığım bir anda, bir yerlerden soğuk bir rüzgâr esmiş gibi. Fakat nakarat kısmı bitince baştaki güzel melodi tekrar sahneye çıkıyor, dinleyeni içine çekip yeniden uyumlu ve sıcak dünyasına götürüyordu.


- 12/07/2017 09:30

"Sen aşıksın" dedi. "Evet." "Yani o kızın yüzü ve tüm varlığı onu gördüğün her an senin için çok özel ve değerli öyleyse." "Evet. Ne zaman kaybedeceğimi bilemiyorum gerçi."


- 26/08/2017 08:30

Başka bir insan haline gelmek pek kolay değildir. Ancak, başka bir ad kullanmak kolaydır.


- 28/08/2017 04:30

İyi olan ne, kötü olan ne? Her şeyin sınırı kaybolmaya başladı.


- 30/04/2017 17:30

''labirent kavramını ilk bulanlar,şu an anlaşılabildiği kadarıyla Eski Mezopotamyalılar.onlar,hayvanların bağırsaklarını,belki de duruma göre insan bağırsağını çıkararak fal bakarlarmış.elbette o karmaşık şekil dikkatlerini çekmiş olmalı.işte bu yüzden,labirentin o şeklinin temeli bağırsağa dayanır.yani labirentin temel prensibi aslında senin içindedir.üstelik dış dünyadaki labirentlerle paralellik gösterir.'' ''metafor?'' ''evet öyle.karşılıklı metafor.senin dışında olan bir şey içindekinin yansımasıdır.işte o yüzden de,kendi dışında olan bir labirente adım atmak yoluyla,kendi içindeki labirente adım atmış olursun.bu da çoğu durumda bir hayli tehlikelidir.''


Tüm alıntıları göster

Kitap Bilgileri

Kitap Yazarı Haruki Murakami
Yayınevi DOĞAN KİTAP
ISBN 9786051113869
Sayfa Sayısı 656
Tür #edebi̇yat #dünya edebi̇yati

p style="text-align: justify;">

Kafka Tamura on beş yaşına girdiği gün evden kaçar. Uzun zamandır planladığı bu kaçışın nedeni babasının yıllar önce dile getirdiği uğursuz kehanettir. Ama babasının bir “düzenek” gibi içine yerleştirdiği kehanet gölge gibipeşindedir… Kafka ilk kez aşkı ve tutkuyu yaşarken gizemli bir cinayetle kehanetin ve kaderinin düğümleri çözülmeye başlar.Sahilde Kafka, XXI. yüzyıl edebiyatına damgasını vuran, kitapları bağımlılık yaratan kült yazar Haruki Murakami’den, hayatın yavan gerçekliğine karşı büyülü bir dünyanın kapılarını açan bir roman.